S PARKOVÁNÍM V CENTRU HRADCE KRÁLOVÉ MÁ POMOCI ŽIŽKOVA KASÁRNA

6. 1. 2011

Hradec Králové – V Hradci Králové lidé nejsou spokojení s parkovacím systémem. Vznikla petice, která požaduje vytvoření konkurence firmě ISP. Ta má na základě smlouvy s městem provozovat parkovací systém příštích 30 let. Konkurenční – a levnější – parkoviště by podle hradeckých občanů mohlo vzniknout v objektu Žižkových kasáren. Petice má proto mimo jiné přesvědčit magistrát a armádu, aby převedly vojenský majetek na město.

Galerie:

Parkování

parkováním v centru Hradce Králové má pomoci Žižkova kasárna

Autor:ČT24

Žižkova kasárna stojí u Komenského ulici, která je součástí okruhu pod městským jádrem. Přímo naproti areálu vyrostl stan, kde lidé mohou podepisovat petici. „V objektu kasáren je volná parkovací kapacita, která dosahuje čtyř fotbalových hřišť,“ vyzvdvihl přednost parkování ve vojenském objektu autor petice Robert Němeček.

Až se pod petici podepíše 500 lidí, předají ji autoři ministerstvu obrany a magistrátu. Město ovšem nebude těžké přesvědčit. To už o možném převodu objektu s armádou jednalo, ačkoli rozhodnutí zatím nepadlo. „Je v zájmu nového vedení města, aby dále pokračovalo v těchto jednáních,“ uvedla mluvčí magistrátu Markéta Baldrychová.

Zda ale k převodu kasáren bude svolná i armáda, není zcela jasné. „Pokud by se v budoucnu rozhodlo o tom, že kasárna budou nepotřebná, preferujeme jejich prodej – už proto, že klesá armádní rozpočet. Navíc jsme v minulosti městu darovali už několik kasáren,“ upozornil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.


Reportáž Přemysla Šrámka

Bez ohledu na to, zda v objektu kasáren parkovací místa vzniknou nebo nikoli, radnice změny v parkování slibuje. Například chce vytvořit možnost zvýhodněného krátkodobého stání.

Související články: Královéhradecký magistrát otočil – chce změnit parkovací systém

zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1293245-s-parkovanim-v-centru-hradce-kralove-ma-pomoci-zizkova-kasarna