POZVÁNKA PRO ŠKOLY

Projekt 2019: „Schools double victory“ – Rybářská olympiáda v Třebechovicích pod Orebem.

Hledáme školy pro zábavnou soutěž Olympiádu škol v rybaření a kreativitě. Smyslem soutěže je vzít děti od počítačů do přírody k vodě a zhmotnit jejich nejúžasnější představy. Vidíme to tak, že kdo si hraje, nezlobí.První kategorie “Fishing Olympics for schools” je o znalostech a reálném umění rybaření (znalosti, umění rybařit).

Druhá kategorie “Fishing fairytale” je o uměleckém pojetí rybaření (kreslení, malování).

Pro tuto Olympiádu jsme také zvolili netradiční místo. Soutěž  se bude konat v Třebechovicích pod Orebem.

Školy mezi sebou zabojují o pohár v rybářských disciplínách:

  • teoretická část
  • lov ryb udicí, rybářská technika (hod do dálky a na terč)

Děti, které nebudou přímo zapojené do rybářské soutěže, se také mohou do “Olympijského dne” zapojit. Jedná se o druhou soutěž mezi školami “Fishing fairytale made by children”, kde několik vybraných dětí vymyslí a namaluje na velký papír (A0) vlastní rybářskou pohádku a k ní napíšou jednoduchý příběh.

Rybářská technika a lov ryb je bodován podle splnění konkrétních podmínek (ulovené ryby, počet zásahů do terče, délka hodu apod.).

Vítězný návrh pohádky je bodován profesionální komisí. Školy, které se olympiády zúčastní, nic neplatí. První tři nejlepší školy získají poháry a děti krásné věcné ceny. Každá škola získá profesionální video z průběhu olympiády s prezentací školy, jejich města a okolí.

Vítězná škola v disciplíně “Fishing fairytale made by children” bude oceněna zvláštní cenou „Živý papír„, kdy profesionálové na grafiku a hudbu oživí návrh jejich rybářské pohádky a udělají z něj krátký animovaný film.

I takto mohou vidět náš projekt dětské oči.

 

Kresby: Dorotka Nemečková

Hudba: Róbert Nemeček

_____________________________________________________________________________

kontakt: Róbert Němeček

e-mail: robert.nemecek97@gmail.com